• Domov
  • / Binder končal na 7. mestu v Spielbergu, Agius je zasedel 15. mesto

Binder končal na 7. mestu v Spielbergu, Agius je zasedel 15. mesto

Objavljeno: 22.08.2024

Na enajstem letošnjem Grand Prixu je dirkač LIQUI MOLY Husqvarna Intact GP Moto2 Darryn Binder s svojim sedmim mestom osvojil devet dragocenih točk svetovnega prvenstva, medtem ko je novinec Senna Agius končal dirko na solidnem petnajstem mestu in osvojil eno točko.

Za Darryna Binderja je vikend v Avstriji potekal po načrtih. Južnoafričan se je hitro seznanil s 4,35 km dolgo progo in si v kvalifikacijah 2 zagotovil dvanajsto mesto na startu, od koder je dobro štartal in se v nedeljo prebil naravnost med najboljših 10. V nekaj krogih se je 26-letnik znašel na osmem mestu, ki ga je nato še izboljšal. Binder je s tem sedmim mestom zbral devet točk, kar mu pomeni skok iz 20. na 16. mesto v svetovnem prvenstvu. Na splošno je Binder v zadnjem času pokazal dober razvoj, ki bi ga s svojo posadko rad nadaljeval, ko se čez štirinajst dni začne naslednja dirka v Aragonu.

Tudi Senna Agius je šel na enajsto dirko svoje  sezone z visokimi ambicijami. Red Bull Ring 19-letnemu mladeniču ni olajšal dela, še posebej, ker je precej težko nadoknaditi položaj s prehitevanjem. Kljub temu je Avstralec z osemnajstega startnega mesta uspel nadoknaditi tri pozicije. Aktualni prvak v evropskem razredu Moto2 je s seboj iz Avstrije odnesel eno točko in upa, da si bo v Aragonu od 30. avgusta do 1. septembra povrnil stare moči.

Rezultati

Dirka
1.   Celestino VIETTI/ ITA/ KALEX
2.   Alonso LOPEZ/ SPA/ BOSCOSCURO – (+1.850)
3.   Jake DIXON/ GBR/ KALEX – (+1.974)
7.   Darryn BINDER/ RSA/ KALEX –  (+12.514)

Svetovno prvenstvo Moto2 2024 – P15 – 33 točk

"Prvi cilj je vedno osvojitev nekaj točk, toda ta konec tedna to ni bila uspešnost ali občutek, kot smo ga imeli na prejšnjih dirkah. Izgubili smo nekaj svojih močnih točk, zato moramo delati, da jih kmalu pridobimo nazaj. Vesel sem ,da sem odšel iz dirke z točko in velika hvala ekipi, nismo dosegli tistega, kar sem želel, vendar smo vsi delali za to ... in upam, da se bomo kmalu spet približali našim ambicijam. "

Darryn Binder

P7 - (+12.514)
Svetovno prvenstvo Moto2 2024 – P16 – 25 točk

"Na splošno sem zelo zadovoljen s celotnim vikendom. Naredil sem dobre korake naprej in bil med deseterico na skoraj vseh sejah. Majhna napaka v kvalifikacijah me je pustila na 12. mestu,želel bi si boljšo štartno mesto ker je bilo med dirko precej težko prehitevati. Konstantno napredujemo in gremo v pravo smer, po nekaj uvrstitvah med deseterico lahko začnemo razmišljati o prvih petih mestih."

Jürgen Lingg

Vodja ekipe

"Zelo smo zadovoljni in veseli za Darryna, saj je zanj še en dober vikend. Ponovno je štartal iz  četrte vrste. Po dobrem začetku je takoj dohitel tekmovalce pred sabo, in jih nekaj prehitel. Darryn se je na koncu uspel uvrstiti na sedmo mesto. , kar nas veseli ker se zdi, da je našel pravi ritem, ki je potreben v Moto2. Senna se je po nekaj začetnih manjših težavah znašel v Q2. Žal je že na začetku veliko izgubil. Kljub temu se je od daleč prebil do točk. Dolgo časa je postavljal zelo podobne čase krogov kot zasledovalni trojček, v katerem je bil tudi Darryn. To je bilo dobro in spet je pokazal svoj potencial. Toliko bolj presenetljivo je, da je na dirki še vedno dosegal dobre čase. Na tem lahko gradi, mi pa moramo zagotoviti, da mu damo, kar potrebuje. Verjetno gre le za malenkosti, zato smo prepričani, da bo v Aragonu boljši rezultat. Njegova hitrost je dobra, časi krogov so to jasno potrdili."

Copyright © 2020 - 2024 AKUMULATORJI za motorje, Vse pravice pridržane.